logo Las Cesarski
Las Cesarski - Stall KoenigsWalde
Stajnia Las Cesarski (Stall KoenigsWalde)

NASZE KONIE

Inne Konie

Inne Konie

kliknij na zdjęcie aby wejść do galerii
ur.

NASZE KONIE

Jak do tej pory hodujemy ze zmiennym szczęściem. W prawdzie nasze klacze urodziły pięknę pierwsze źrebięta, ale oba spotkały nieszczęśliwe wypadki.

Banderola dała nam ogierka Ben Hur po Consor. To był nasz pierwszy źrebak. Ten wspaniały koń został przez nas przygotowany do ujeżdżenia i skoków. Na tydzień przed pierwszym startem na padoku doznał kontuzji. Na skutek złej diagnozy i po tygodniu bezsensownego leczenia okazało się, że nieleczone pęknięcie kości pęcinowej zamieniło się w złamanie. Jedynie operacja dawała szansę wyzdrowienia. Leczenie operacyjne na SGGW nie udało się.

Ostatnie trzy miesiące swojego życia Ben spędził na swobodzie. Wchodził i wychodził ze stajni kiedy chciał. Serce nam się radowało i pękało jednocześnie kiedy widzieliśmy go odpoczywającego pod wierzbą lub pasącego się ochoczo pod oknami. Pod koniec życia potrafił już kroczyć lekko obciążając zrośniętą prawą nogę. Nadzieją na dłuższe dni razem z nami dawały nam jego galopady do stada, kiedy sprowadzaliśmy je do stajni. Pomimo pielęgnacji ochwat zdrowej nogi dopadł go bezlitośnie. Będzie nam brakować jego rżenia i cudownych spokojnych oczu.

Ben zasnął 29.11.2005.

_______________________

Pierwszym źrebakiem Ninoli była Nayah po Consor. Oddana na wychowanie do jednej z najbogatszych stajni w Polsce na skutek zaniedbań padła. Najprawdopodobniej jako pierwsi w kraju wygraliśmy proces o odszkodowanie. Sprawa była opisywana na forum Konia Polskiego.

Poza własną hodowlą byliśmy właścicielami lub jeździliśmy wiele obcych koni, m.in. Jaśmin (po Justin Damiro, eksport do USA), Caveman (po Caletto), Dantes (klasa N w ujeżdżeniu, kryje na Mazurach, jego potomstwo uznane za trakeńskie udanie rozpoczyna starty w skokach przez przeszkody), Dżarid (po Dżamir xx, zakupiony przez Piotra Piaseckiego został wyeksportowany do Niemiec do wkkw), Czerkas (po Cervantes, sprzedany do amatorskiego ujeżdżenia), Cotton Club (skoki, eksport do Grecji), Turbud Islander (po Turbud Cash, stoi w stajni Chojnów pod Warszawą).

Caveman

ogier Caveman

Cotton Club

ogier Cotton Club

Czerkas

wałach Czerkas

Jaśmin

wałach Jaśmin